Využití webu
Prosím, pro plné využití webu se zaregistruj nebo přihlaš

POSUN PRACE NA HALMINU
Téma založil naikyy_

Zdravím všechny hráče serveru Halmine nebo nové příznivce,

jako první bych chtěl poděkovat, že dle statistik zobrazení příspěvků tady na webu novinky sledujete a píšete mi další nápady pro server, za což jsem neskutečně vděčný a nadále můžete pokračovat, protože vaše fantazie a kreativita může server posunout dál. Stačí nám napsat pod tento příspěvek nebo kontaktovat jednoho z vedení serveru na našem Discord serveru, který najdete na webu hned vedle našeho loga Halmine.

Dlouho jsme Vám nedali vědět, jak jsme na tom s prací na serveru, tak bych Vás rád informoval o tom, jak to teď je a co se z plánu pro organizaci již zařídilo.

Nová alternativa pro generátor mapy, který byl v plánu

Nedávno jsme testovali nový svět, který jsme Vám již ukazovali v předešlých příspěvcích a pár fotek tam je taktéž pro ukázku. Avšak vzhledem k tomu, že tato modifikace nebyla v důsledku testování úsporná serveru (co se týče výkonu serveru). Zkrátka to server těžce rozdejchával a vůbec jsem byl rád, že jsem se někam dostal po dlouhé době aniž bych se sekal a neportovalo mě to stále na pozici, kde jsem byl třeba minutu zpátky. Server padal dokonce při snaze předloadování světa, to znamená, že jsme se snažili načíst neprozkoumané chunky příkazem, avšak to server nezvládl vzhledem k tomu, že se jedná o velice náročný plugin. Opravdu si nedokážu představit v jakém stavu by byl server, kdyby měl větší zatížení. Hráči rozprostření po mapě a interakce se světem tzn. (objevování = loadování chunků). To by byl naprostý teror!

Museli jsme proto tedy najít alternativu pro tuto novou plánovanou modifikaci a světe div se, našli jsme další možnou náhradu. Dokonce jsem s touto alternativou více spokojen než s předchozím. Loadování chunků je naprosto rychlé a zatím během testů to vypadá, že není ani náročný. Dokážu si představit, že předloadování světa by taky mohlo velice pomoct serveru a tudíž by nevznikaly zbytečné záseky při načítání nových chunků. Tímto již jmenovaným předloadováním bychom mohli MOŽNÁ zajistit větší serverovou view-distance. Jednoduše řečeno.. Jelikož by mapa byla předloadovaná, tak bychom mohli zvýšit větší dálku pro renderování mapy. Nicméně tohle je pouze přání a nelze ho považovat za jistotu.

» Tady je pár fotek pro ukázku, jak bude zřejmě vypadat nový generátor mapy.

Ukázek je více a mám na listu dalších moc pěkných míst, ale byl by tady zřejmě jen samý obrázek. 😄


Ranky
Ano, ranky jsme taky posunuly dál. Nově stanovený příkaz bude znít /rank, díky kterému budete schopní zjistit jaké úkoly je třeba pro povýšení udělat a jaký rank následuje po vašem aktuálním.

Po splnění veškerých úkolů Vás systém automaticky povýší a oznámí váš úspěch v chatu všem hráčům. Jak už jsme říkali, tak odměny budou následující. Nějaký ten peníz a například upgrade možnosti nastavit si více domovů. Nemusíte se bát, vždy Vám bude oznámeno buďto v chatu nebo přímo před obrazovku, co vše se Vám odemklo a kolik si můžete například v danou chvíli nastavit domovů. Ale to je zatím daleko a nejspíše bude ještě konkrétnější a samostatný článek zaměřen pouze na vysvětlení ranků.


Úkoly a odstranění aktuálních úkolů
Jak už z podnapisku lze pochopit, tak dojde k úplnému odstranění aktuálních takzvaně "Domových úkolů". Důvod není třeba zmiňovat, avšak jsou k tomu své vlastní důvody, kvůli kterým je budeme rušit a taktéž jak jsme nahradili nový generátor mapy, tak jsme našli alternativu pro nové úkoly. Žádný strach! Odměny za úkoly budou podobné jako měl Dom, avšak zde bude chybět RPG feeling, protože nebudete nyní lítat k nějakému NPC odezvdávat zadané úkoly, ale vše bude pouze přes příkaz, kde si daný úkol aktivujete a následně po splnění Vás systém automaticky odmění.

O konkrétním obsahu úkolů nebudu zatím říkat nic, protože vše uvidíte až při úplném vydání. Nicméně úkolů bude mraky a respekt tomu, kdo vše splní až do posledního úkolu. (jestli se vůbec někdo najde, pche)


Mno, už by stačilo. Je tu celkem dost textu a nechám si také něco na příští informace ohledně aktualizace serveru. Teď už Vám chci jen poděkovat za případné přečtení a vyjádření názoru či nápadu. Nebojte se nám napsat, my vám vskutku hlavu neutrhnem a budeme rádi za všechno možné! Na závěr chci upozornit, že se stále můžete přihlásit do beta-testingu. https://www.halmine.cz/betatesteri/

x 1
Před 21 dnyPoslední úprava: Před 20 dny